Online Reservation: +90 532 738 59 31

Rent Terms

Economycardalaman Turkey Araç Kiralama Şartları / Koşulları / Kuralları

Ehliyet ve Yaş Sınırı Kiralama Koşulu ( Sürücü Belgeniz ve Yaşınız )
- Aracı kiralayacak olan kişinin 21 yaşını doldurmuş olması gerekir. 21 Yaşını dolduran kiracının ehliyet süresi/yaşı en az 1 yıllık yerli veya uluslar arası sürücü belgesi / ehliyete sahip olmalıdır.

Araç Kiralama Süresi ve Zaman Aşımı
- 24 Saatlik süre 1(bir)Günü kapsamaktadır. Aracınızı aylık kiralama esnasında 1 Ay 30 Gün üzerinden hesaplanacaktır. Araç teslimatı esnasında 1(bir) saatlik gecikme kiralanan aracın günlük ücretinin 3/1 i olarak belirlenir ve tahsil edilir. Gecikme 3 saati geçtiği taktirde araç tam gün kira ücreti yansıtılır.

Uzun Süreli Araç Kiralama / Filo Kiralama
- Uzun süreli dalaman’da araç kiralamak isteyen müşterilerimize özel fiyat teklifi sunuyoruz. Özel teklifimiz araç kiralama süresi en az 3 ay olan taleplerde uygulanır.

Araç Kiralama Ücretleri ve Hizmet Kapsamı
- Araç kiralama fiyatlarına sınırsız kilometre kullanım, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi verilir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası / Kasko , hırsızlık sigortası , tek-yön ücreti ve teslim etme-teslim alma ücreti bebek koltuğu ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi hariç tutulmaktadır. Yakıt araç kiralayan kişi ve/veya kuruma aittir.
Teslim edilen araç dolu teslim ediliyor ise kiralanan araçlar eksik veya boş depo benzin/dizel ile iade edilirse, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte müşteri temsilcilerimiz tarafından alınacaktır. Şöförlü servis ve tercüman rehber üzerine temin edilmektedir.

Ek İlave Sürücü Talebi
- Kiralanan aracın, kiralayan kişilerce kullanılabilmesi ancak ek sürücülere ait ( Kimlik, ehliyet ) bilgilerinin kira sözleşmesinde belirtilmesi ile mümkün olacaktır. Aksi halde sigorta geçersiz olacaktır. Aracı kiralayan kişi tüm hasar ve zarardan sorumlu tutulacaktır.

Aracı Teslim Etme ve Aracın Teslim Alınması
- Kiralanan aracın Ascar Dalaman Rent A Car Turkey ofisine uzak bir noktada bırakılması halinde aradaki mesafe için km. başına ücretlendirme yapılır. Aracın teslim alındığı şehir başka bir şehirde iade edilmesi halinde araç tek yön ücreti uygulanır.

Araçların Teslim Gecikmeleri Halinde
- Aracın gecikmesi halinde her ek saat için aracın kira ücretinin 1/3 ü alınacaktır. Araç 3 saatten fazla gecikmesi halinde günlük ücret alınır.

Trafik Cezalarına Sebeb Olan Araç ve Sürücüleri
- Trafik ve Otoyol, Köprü geçiş cezaları tamamen müşteriye aittir. Kiralanan araçların trafikçe alıkonulması durumunda mevcut kiralama süresine ek olarak dahil edilir.

Diğer Önemli Noktalar ve Notlar Şunlardır;
- Kiralanan aracın park edilmesi gibi durumlarda ruhsatı sürücü yanına almalıdır. Araç anahtarını kimseye (otopark ve otel görevlileri gibi ) kişilere vermeyiniz. Bu gibi durumlarda araçta hasar oluşabilmekte ve sigorta kapsamı dışında kalabilmektedir.
- Kiraladığınız aracı mümkün olduğunca otopark’a park ediniz ve araç anahtarınız kontakta / araçta bırakmayınız. Anahtarın sizin tarafınızdan verilmesi durumunda araç çalınırsa yine araç sigorta kapsamına kalmaktadır.
- Park edilen aracınızda eya seyir halinde görünür noktalarda (koltuk vb. yerlerde) değerli eşyalar çanta kamera gibi eşyalar bırakmayınız bunları bagaja yerleştiriniz.
- Aracın kaza durumunda hasarlı araçlar yerinden hareket ettirilmemeli ve en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporu alınması gerekir.
- Kiralanan aracın park yerinde kazaya/hasara uğraması durumda karakol veya jandarmadan hasar tespit tutanağı alınması gerekir.
- Kaza ve hasar durumunda 200 euro ya kadar ödeme zorunluluğu varıdr. Müşterimiz %100 haklı durumda ise sorumlu tutulamaz.
- KAZA Ve ARIZA durumunda acil yardım (yol yardım ) numaramızı arayınız. Yardımınıza bir çekici ve/veya taksi gönderilecektir. Kiralanan araç en yakın servise çekilecektir. Gerekiyorsa yerine başka bir araç gönderilecektir. Aracınızı jandarma ve/veya polisin gönderdiği araç ile çektirmeyiniz! Teklif edilmesi durumda ” kendi sigortanız olduğunu söyleyiniz ” ve hemen ofisimizi veya sizlere aktardığımız kartvizit numaralarımızı arayınız.
- Döşemelerde meydana gelebilecek sökülme kesilme ve yanık gibi durumlar sigorta kapsamına girmemektedir. Onarımı ve tamiri için gerekli bedeli araç kiralayan kişi/kurum ödemesi gerekecektir.
- Şehir İçi Sürat : 50km./saat Şehir Dışı:90km./saat otoyollarda ise 120km./saattir. Muğla’da bulunan karayolları üzerinde çok fazla radar ile sürat kontrolleri yapılmaktadır. Şehirler arası yollarda da sürat limitine sağlığınız ve sevdikleriniz için dikkat ediniz.
- Kiraladığınız aracın periyodik bakımları, kontrolleri zamanında yapılmıştır ve size problemsiz bir yolculuk konforu sunacaktır. Her ihtimale karşı oluşabilecek arıza durumunda ilk önce bizi arayınız ( Günün her saatinde 7/24 ) Uzman kadromuz ve Müşteri temsilcimiz sizi durum hakkında bilgi verecek ve yönlendirecektir.
- Aracı kiraladığınız süre içerisinde 5000 km den fazla kullanmanız halinde aracın bakıma gitmesi gerekebilir bu durumda bakım kilometresini müşteri temsilcimize sorunuz. Bu hem sizin daha güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır hemde kiralanan aracın garanti kapsamında kalması için önemlidir.
- Trafik cezaları kiralayan kişi/kuruma ait olup anında ödenmelidir. Aksi durumda yurt dışında yaşamakta olan müşterilerimiz için çıkışlarında problem olabilir. Yurt içinde olan müşterilerimiz tutanak düzenlenirse bunun ödemesini dönüşte bize yapıp makbuz almaları gerekir.
- Aracı sözleşmede yer alan isim dışında kimse kullanamaz. Bir ek sürücü için lütfen sözleşmeye yazdırınız, kayıt ettiriniz.